2013 оны бөхийн төрлүүдийн дэлхийн аварга шалгаруулах тэмцээн Унгарын нийслэл Будапешт хотын Папп Ласлогийн нэрэмжит Спортын ордонд 2013 оны 9 сарын 16-наас 22-ны хооронд 9 дэх удаагаа зохион байгуулагдсан.

Дэлхийн чөлөөт, сонгомол
бөх барилдааны аварга
шалгаруулах 2013 оны тэмцээн
Дэлхийн чөлөөт, сонгомол бөх барилдааны аварга шалгаруулах 2013 оны тэмцээн
Хот УнгарУнгар Унгарын Будапешт
Өдөр 9 сарын 1622
Газар Папп Ласлогийн нэрэмжит
Будапештийн тамирын ордон
Тэргүүн баг
Эр чөлөөт ИранИран Иран
Эр сонгомол Оросын Холбооны УлсОросын Холбооны Улс Орос
Эм чөлөөт ЯпонЯпон Япон

ОролцооЗасварлах

Тэмцээнд 87 орны 681 тамирчин оролцов.

Монгол улсЗасварлах

Монгол улсаас эрэгтэй чөлөөт барилдааны 7, эмэгтэй чөлөөтийн 7 жинд 14 бөх зодоглов. 2 мөнгө, 4 хүрэл медаль хүртэж, эмэгтэй чөлөөтийн баг 2-р байранд шалгарчээ.

Эрэгтэй чөлөөт:

Эмэгтэй чөлөөт:

Медалийн хүртвэрЗасварлах

Эрэгтэй чөлөөтЗасварлах

Жин Алт Мөнгө Хүрэл
55 кг   Хассан Рахими   Амит Кумар   Сезар Акгүл   Нариман Израпилов
60 кг   Бекхан Гойгереев   Владимир Дубов   Бажран Кумар   Масуд Эсмаэлпур
66 кг   Давид Сафарян   Ливан Лопес   Магомед Курбаналиев   Ганзоригийн Мандахнаран
74 кг   Жордан Барроус   Эззатолла Акбари   Али Шабанау   Рашид Курбанов
84 кг   Ибрагим Алдатов   Рейнерис Салас   Вереб Иштван   Эсан Лашгари
96 кг   Реза Яздани   Хетаг Гозюмов   Анзор Болтукаев   Павло Олейник
120 кг   Хажимурат Гацалов   Ален Засаев   Гено Петриашвили   Таха Акгүл

Эрэгтэй сонгомолЗасварлах

Жин Алт Мөнгө Хүрэл
55 кг   Юнь Вонь-чоль   Чуй Гю-жинь   Модош Петер   Роман Амоян
60 кг   Иво Ангелов   Иван Куйлаков   Ү Сын-жэ   Эльмурат Тасмурадов
66 кг   Рё Хань-сү   Исламбек Альбиев   Сандип Тулси Ядав   Франк Штэблер
74 кг   Ким Хёнь-ү   Роман Власов   Арсен Жулфалакян   Эмра Куш
84 кг   Талеб Нематпур   Саман Тахмасеби   Жавид Хамзатау   Лоринц Виктор
96 кг   Никита Мельников   Артур Алексанян   Кишш Балаж   Шалва Гадабадзе
120 кг   Хэйки Наби   Риза Каяалп   Нурмахан Тиналиев   Юхан Эурен

Эмэгтэй чөлөөтЗасварлах

Жин Алт Мөнгө Хүрэл
48 кг   Тосака Эри   Маелис Карипа   Алисса Лэмп   Шу Чень
51 кг   Сунь Янань   Эрдэнэчимэгийн Сумъяа   Су Шим-хян   Жессика Макдональд
55 кг   Ёшида Саори   София Маттссон   Барка Емеше   Валерия Жолобова
59 кг   Шаштин Марианна   Тайбе Юсейн   Тунгалагийн Мөнхтуяа   Юлия Раткевич
63 кг   Ичо Каори   Соронзонболдын Батцэцэг   Екатерина Ларионова   Елена Пирожкова
67 кг   Алина Стадник   Стэйси Анака   Очирбатын Насанбурмаа   Дошо Сара
72 кг   Жан Фэнлю   Наталья Воробьёва   Аделин Грэй   Очирбатын Бурмаа

Багийн дүнЗасварлах

Байр Эрэгтэй чөлөөт Эрэгтэй сонгомол Эмэгтэй чөлөөт
Баг Оноо Баг Оноо Баг Оноо
1 Иран  Иран 46 Оросын Холбооны Улс  Орос 44 Япон  Япон 48
2 Оросын Холбооны Улс  Орос 44 Өмнөд Солонгос  Өмнөд Солонгос 37 Монгол Улс  Монгол Улс 47
3 Гүрж улс  Гүрж 29 Унгар  Унгар 31 Америкийн Нэгдсэн Улс  Америк 37
4 Украин  Украин 27 Армени  Армени 28 Хятад улс  Хятад 34
5 Америкийн Нэгдсэн Улс  Америк 25 Азербайжан  Азербайжан 27 Украин  Украин 29
6 Энэтхэг  Энэтхэг 23 Казахстан  Казахстан 21 Оросын Холбооны Улс  Орос 24
7 Куба  Куба 19 Турк  Турк 20 Канад  Канад 21
8 Монгол Улс  Монгол Улс 19 Иран  Иран 19 Унгар  Унгар 18
9 Армени  Армени 18 Америкийн Нэгдсэн Улс  Америк 15 Болгар улс  Болгар 15
10 Турк  Турк 18 Финланд  Финланд 15 Казахстан  Казахстан 12

Медалийн хуваарьЗасварлах

 
Эрэгтэй 66 кг жингийн чөлөөт барилдааны медалийн тавцан
 
Эрэгтэй 55 кг жингийн сонгомол барилдааны медалийн тавцан
 
Эмэгтэй 63 кг жингийн чөлөөт барилдааны медалийн тавцан
 Байр  Улс орон Алт Мөнгө Хүрэл Бүгд
1 Оросын Холбооны Улс  Орос 3 4 4 11
2 Иран  Иран 3 1 2 6
3 Япон  Япон 3 0 1 4
4 Өмнөд Солонгос  Өмнөд Солонгос 2 1 1 4
Украин  Украин 2 1 1 4
6 Хятад улс  Хятад 2 0 1 3
7 Болгар улс  Болгар 1 2 0 3
8 Армени  Армени 1 1 2 4
9 Унгар  Унгар 1 0 5 6
10 Америкийн Нэгдсэн Улс  Америк 1 0 3 4
11 Умард Солонгос  Умард Солонгос 1 0 1 2
12 Эстони  Эстони 1 0 0 1
13 Монгол Улс  Монгол Улс 0 2 4 6
14 Азербайжан  Азербайжан 0 2 2 4
15 Куба  Куба 0 2 0 2
16 Турк  Турк 0 1 3 4
17 Энэтхэг  Энэтхэг 0 1 2 3
18 Канад  Канад 0 1 1 2
Швед  Швед 0 1 1 2
20 Венесуэл  Венесуэл 0 1 0 1
21 Беларусь  Беларусь 0 0 2 2
Казахстан  Казахстан 0 0 2 2
Узбекистан  Узбекистан 0 0 2 2
24 Гүрж улс  Гүрж 0 0 1 1
Герман  Герман 0 0 1 1
Нийлбэр 21 21 42 84

Эх сурвалжЗасварлах